Dlaczego warto głosować?

Przez długi czas byłam osobą która nie bardzo interesowała się polityką. Uważałam że i tak mam niewielki wpływ na to co się w polityce dzieje. Przyczyną tego był głównie fakt, że zajęta byłam studiowaniem i mało wiedziałam o sprawach takich jak chociażby prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dopiero gdy przyszło mi płacić składki ZUS i podatki, zaczełam pracować, spotykać się z realnymi problemami codziennego zjadacza chleba, wyszłam z pewnej strefy komfortu i zaczęłam sobie zadawać pytania, które wcześniej mnie nie interesowały.

Jestem lekarzem robiącym specjalizację z radiologii (nie mylić z radioterapią, z czym często się spotykam). Radiologia to dziedzina medycyny oraz samodzielna specjalizacja lekarska zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka, z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego, pola magnetycznego oraz ultradźwięków. Otrzymany na drodze wymienionych technik fizycznych obraz musi zostać jeszcze zinterpretowany przez radiologa, na podstawie czego powstaje dokładny opis zdjęcia ze wszystkimi spostrzeżeniami oraz diagnozą. Tak więc radiolog odgrywa niebagatelną rolę w procesie diagnostyki a tym samym wpływa na podejmowane przez lekarza prowadzącego decyzje. Od tego co radiolog ,,napisze” zależy jakie dalsze działania lecznicze zostaną podjęte.
Żeby proces diagnostyczno-leczniczy pacjenta przebiegał sprawnie konieczny jest dobry zespół wykwalifikowanych w tym celu osób. Każda jednostka w zespole wywiera pewien wpływ w tymże procesie. A żeby zespół działał w sposób skoordynowany musi istnieć ogólna zgoda i wzajemne poszanowanie własnych kompetencji.

Mam to szczęście pracować w świetnym zespole fachowców. Obserwuję jaką kolosalną różnicę niesie dla pacjenta gdy zespół jest zgodny. Widzę tez jak wielką rolę odgrywa praca radiologa w podejmowaniu dalszych decyzji. Dawniej nie zdawałam sobie z tego sprawy.

Pojedyncza osoba – radiolog, który wydawać by się mogło jest ,,niemy” a od którego zależy tak wiele.

Od pojedynczego głosu też może zależeć wiele – warto na chwilę odejść od strefy komfortu i się zainteresować, pójść zagłosować, nie być obojętnym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *