Do prezesa NBP

Filmik nagrany zaraz po zamachu na Pawła Adamowicza – prezydenta Gdańska w dniu 13 stycznia 2019 podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jest to 1-minutowe nagranie podczas którego próbuję przekonać prezesa NBP do przeznaczenia funduszy na wybraną wymyśloną przez siebie kampanię reklamową.
Ponieważ jakość dźwięku w filmie jest słaba zamieszczam poniżej całą treść mojej wypowiedzi:
,,Dzień dobry. Mam na imię Agata i jestem lekarzem. W ostatnim czasie oglądałam film dokumentalny pod tytułem Federacja rosyjska vs Oleg Sencov. Oleg Sencov powiedział w nim słowa, które mną bardzo poruszyły – powiedział, że tchórzostwo jest dla niego największym grzechem. Wtedy zadałam sobie pytanie: co jest moim największym tchórzostwem? Odpowiedziałam sobie: jest nim wyrażanie swoich idei, marzeń otwarcie.
Mój młodszy brat choruje na schizofrenię. W świetle ostatnich wydarzeń w Gdańsku uważam że osoby chore psychicznie mogą być dodatkowo stygmatyzowane. Pragnę zdobyć fundusze na kampanię reklamową, która będzie walczyć ze stygmatyzacją osób chorujących psychicznie, zwłaszcza na schizofrenię.
Tchórzostwo nie jest jedną z najstraszliwszych ułomności, ono jest ułomnością najstraszliwszą! – tak pisał Michaił Bułhakow w książce Mistrz i Małgorzata. Tego nie życzę wszystkim i sobie samej.”
Tagi:

Komentarze

 • Nie wiedziałem o tym przemówieniu.

  Również borykam się z problemami emocjonalnymi.
  Często czuję z tego powodu wstyd.
  Ludzie z podobnymi problemami, a często poważniejszymi są skazani na samotność.

  Z kolei zabójstwo prezydenta Gdańska obrazuje pewien film…
  Niedawno był w kinach

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *